»Cilj zakona o RTV-ju ni 'demokratizacija pod krinko civilne družbe, ampak zamenjati obstoječe kadre'.«
»Mislim, da je civilna družba zadnji dve leti pokazala, kakšen vitalen element naše družbe je, zato nas veseli, da smo še pred volitvami imeli javno razpravo prav s civilno družbo, z novinarskimi združenji o pomembnosti novega zakona o RTV-ju.«
»Nova sestava sveta RTV Slovenija odslikava pluralnost interesov različnih družbenih skupin in ni last politike. To redko priložnost, ki jo politika s tem zakonom ponuja aktivnim državljanom, moramo podpreti z glasom za.«
»Bi bil lahko predlog v primeru obravnave po nujnem postopku obravnavan in sprejet v DZ-ju že do poletja.«
»Če bi mene vprašali, bi raje videla, da bi šlo po običajnem postopku, zato ker potem ne bi bilo tega ugovora, ki se mi zdi popolnoma nevsebinski, ker javno razpravo smo imeli že prej in jo imamo zdaj. Mislim, da to v nobenem smislu ne vpliva na legitimnost tega zakona.«
»To, kar je prinesla novela, je eden od možnih modelov, modeli so lahko zelo različni, dejstvo pa je, da je to prvi zelo resen poskus, da se depolitizacija zagotovi v popolnosti oziroma zelo dosledno.«
»Zakonodajnopravna služba v DZ-ju je povedala, da če gre za nujni postopek, je to treba argumentirati, kar pa se ni zgodilo.«
»RTV je javni zavod posebnega kulturnega in političnega pomena. Zdajšnji zakon iz leta 2005 omogoča vpliv in vmešavanje politike v uredniško delovanje in nad delovanjem RTV-ja. Predlagani zakon, ki smo ga danes sprejeli, depolitizira RTV.«
»Mi pripravljamo novelacijo zakona, kot sem povedala, to pripravljamo in to bomo tudi naredili.«
»Seveda nihče ne more zagotoviti, da bo državni zbor sprejel spremembo zakona o RTV Slovenija, pa vendar smo v pogovorih začrtali pot, da bomo vsi skupaj prišli do tega.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju